Jesteś tutaj: Strona główna  › Usługi  › Weryfikacja i korekty

WERYFIKACJA I KOREKTY

Aby zapewnić, że teksty naszych klientów są w 100% poprawne i spełniają wszystkie ustalone wymagania, oferujemy usługi weryfikacji i korekty. Ze względu na fakt, że większość tłumaczeń wykonywana jest przez ludzi, zawsze istnieje pewne ryzyko popełnienia błędu, czy to przypadkowego czy wywołanego presją czasu. Weryfikacja i korekta mają za zadanie zredukować to ryzyko do absolutnego minimum, a tym samym jakość tłumaczeń jest zawsze na najwyższym poziomie.
 
Weryfikacja to usługa, w ramach której zawodowy tłumacz, posiadający wiedzę z tej samej dziedziny i specjalizujący się w tej samej parze językowej, co tłumacz wykonujący tłumaczenie konkretnego tekstu, weryfikuje i poprawia wszelkie nieścisłości w tłumaczeniu poprzez porównanie go z tekstem źródłowym. Jakiekolwiek błędne tłumaczenia, pominięcia lub inne błędy zostają wyeliminowane, a tekst końcowy jest bliski ideału.
 
Z drugiej strony korekta przeprowadzana jest przez native speakera języka docelowego, który niekoniecznie musi być ekspertem w języku źródłowym. Rola korektora jest zapewnienie, że finalny tekst jest naturalny i nie zawiera żadnych błędów gramatycznych, stylistycznych, ortograficznych itp.