Masz pytanie? Skontaktuj się z nami: (+48) 789 171 447 office@tlumaczymy.org

PL EN

Tłumaczenia militarne

jakie muszą spełnić wymagania?

Tłumaczenia specjalistyczne, a takim właśnie są tłumaczenia militarne, są nie lada wyzwaniem dla tłumaczy. Nie dość, że tłumacz musi znać oba języki – tłumaczony i docelowy, to powinien również swobodnie poruszać się w dziedzinie tłumaczonego tekstu. Zdradzimy Wam małą tajemnicę świata tłumaczeń: specjalizacje tłumaczy zazwyczaj określa się bardzo szeroko jako technika, prawo, informatyka czy medycyna. Teksty, które biorą pod lupę mają za to bardzo zawężoną tematykę i do każdego muszą przygotować się osobno.

 

Tłumaczenia wojskowe – co to?

Wbrew pozorom tłumacze, o których piszemy, to nie żołnierze wysyłani na wojenny front w celu komunikacji z drugą stroną. Do tłumaczeń wojskowych należą także:

 • dokumentacje techniczne
 • treści poufne i klauzulowane
 • certyfikaty, instrukcje obsługi, karty z danymi technicznym, katalogi, broszury
 • umowy i teksty prawne
 • teksty technologiczne
 • szkolenia – kompetentne tłumaczenia ustne z wiedzą techniczną
 • tłumaczenia ustne na spotkania i konferencje

Czyli bardzo szeroki wachlarz różnych tekstów, które wymagają różnych technik i odmiennej wiedzy (np. słownictwa) tłumacza. Co jednak najważniejsze, takie tłumaczenia wymagają potwierdzenia jakości i zachowania bezpieczeństwa.

 

Jakość tłumaczenia  militarnego – jak je sprawdzić?

Zanim podejmie się współpracę z agencją tłumaczeń, powinno się dokładnie sprawdzić jakimi certyfikatami dysponuje. Dotyczy to zwłaszcza tak poufnych dokumentów, które odpowiadają za bezpieczeństwo militarne. Tłumaczenia w ILS Translations potwierdzone są przez Centrum Certyfikacji Jakości WAT. Posiadamy certyfikaty:

 • AQAP 2110
 • ISO 9001
 • ISO 17100
 • NCAGE 99CAH nadany przez Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości i Kodyfikacji

Tłumacząc dokumenty, nie tylko militarne, z nami możecie mieć pewność, że są wykonanie jest perfekcyjne.

 

Bezpieczeństwo tłumaczeń militarnych

Drugim najważniejszym zagadnieniem w tłumaczeniach wojskowych jest ich bezpieczeństwo. Oczywiście nie tylko te dokumenty wymagają zachowania poufności! Dlatego podejmując się wykonania tłumaczenia militarnego lub jakiegokolwiek innego kładziemy szczególny nacisk na ochronę informacji niejawnych, zasady ochrony danych osobowych, zasady ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa i politykę bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego.  

 

Oddaj tłumaczenie w dobre ręce

Jeśli posiadasz poufne dokumenty do przetłumaczenia, zwróć się do sprawdzonej agencji tłumaczeń z wieloletnim stażem. Takie agencje posiadają dużą bazę tłumaczy (w ILS Translations mamy ich ponad 2 tysiące!) oraz specjalistyczne programy, które pozwolą na zachowanie oryginalnej formy graficznej dokumentów. We współpracy z doświadczoną agencją możesz mieć pewność, że dane, którymi nie chcesz się dzielić pozostaną bezpieczne!

Kontakt Napisz lub zadzwoń, pomożemy!

CENTRALA ILS


ILS Lions Group Sp. z o.o.

ul. Zamojska 18 lok.2.
93-486 Łódź

telefon: (+48) 789 171 447
email: office@tlumaczymy.org

 

ILS Szczecin

ul. Sienna 9
70-542 Szczecin
telefon: (+48) 609 624 820
email: szczecin@tlumaczymy.org

 

www: tlumaczymy.org

  Maksymalna waga plików nie powinna przekraczać 20MB.


  Firma ILS Tłumaczenia została powołana do życia w kwietniu 2004 roku. Naszym założeniem od samego początku było dostarczanie klientom korporacyjnym i indywidualnym najwyższej jakości usług tłumaczeniowych.

  Dziś z usług naszego biura tłumaczeń korzystają setki firm i tysiące osób z Polski i świata, którzy poszukują rzetelnego i godnego zaufania partnera. Tym, co nas wyróżnia, są tłumaczenia specjalistyczne, branżowe oraz lokalizacja i transkreacja. 

  Działamy w całej Polsce. Naszą siedzibą jest Łódź, a drugie biuro mieści się w Szczecinie. Współpracujemy z tłumaczami i native speakerami. 

  BEZPŁATNA WYCENA W 30 MINUT!

   ×